Bojovnice pestrá - jídelníček mého bojovníka

Napsal Morell Sunweaver (») 6. 7. 2019 v kategorii Betta bojovnice, přečteno: 444×

Měla jsem neštěstí ve štěstí. Když mě to nakoplo koupit si beťáka, tak je zrovna vykládali z plastových krabiček do dvakrát tak velkých mikro akvárií. Takže jakmile se mi mezi kelíky jeden zalíbil, místo do akvárka šel na pult a na další cestu.

Byl živý a vypadal zdravý, takže to vypadalo dobře a ocytl se v movém domově. Druhý den dostal první jídlo a tehdy se objevil problém. Jídla si totiž vůbec nevšímal, zůstalo tam celý den a další den též. Dvě granule a tři sušené, nyní rozmáčené dafnie byly pořád v akvárku. Rybě nebylo dobře. Maštěstí po třech dnech se beťák spravil a všechno jídlo z akvárka zmizelo. Od té chvíle byl nadšený a k jídlu se měl jako vysavač.

Lidem dietologové furt cpou do hlavy, že mají dbát na pestrou stravu. Obdobně je potřeba se starat i o naše zvířátka dle jejich přirozených ptřeb. U masožravé betty to je jak možné, tak i poměrně levné. I s bettou se dobrá zásoba pestré stravy dá vecpat do trošky přes 200Kč.

Jaký má jdelníček moje betta?

Zaprvé dostává takový ty granule, se se doporučjují, jako kompletní strava pro betty. Já je krmím, protože obsahují česnek a vitamíny, jsou tedy povzbuzovačem immunity.

Dále dostává sušené dafnie. To je drobounký korýš, který je stravou mnoha drobných ryb. je přirozeným čističem střev a doplňovačem minerálů nezbytných pro tvorbu kostí, šupin, ploutví atd...

Třetí položkou je mražený směs krmiv s názvem Kombo 6. To je 6 druhů masité stravy a všechny zdravé a vhodné pro bettu. Vzhledem k velikosti ryby to vydrží hodně dlouho.

Poslední položku krmím jen přes léto. Mluvím o tom hmyzím osazenstvu stojatých vod v kýblích a nádobách na zahrádkách. Komáří larvy, pčervíci, dorbní broučci... Tohle je u mojí betty nejoblíbenější krmivo. Má ho všude po akváriu, ale nutí ji to k pohybu, což je zdravé a je to nejpřirozenější strava, jakou může mít. A taky člověka potěší se trochu pomstít tomuto dotěrnému hmyzu tím, že ho zužitkujeme.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a osm