Bojovnice pestrá - vybavení

Napsal Morell Sunweaver (») 3. 7. 2019 v kategorii Betta bojovnice, přečteno: 786×

Jako každý nakonec i já musela nevíce vytěžit ze svých možností, ale i mě zdroje na internetu velmi pomohly připravit se, abych své rybičce poskytla tolik pohodlí, kolik jen mohu.

Bohužel s prostorem je moje ryba trošičku na štíru, přesto je to oproti mnoha českým bojovníkům šťastlivec. Moje bettárko je cca 5l (spíše 4,5l) plastový kýbl i s víkem. Na netu se stále omílá objem 10l jako nejmenší vhodný, já souhlasím, že se to rybě může líbit více, ale když někdo přizná že 5l je dobré minimum, můžu souhlasit.

Menší objem je též vhodný, ale jen na krátkodobé přechovávání, i ten můj chudáček přečkal 30 hodin ve flašce od mléka v cca 3 deckách kvůli stěhování přes celou republiku. Flaška byla dobrou volbou, skýtala pro rybičku tak málo naplněná dostatek vzduchu a nízké riziko úrazu. Také díky širokému hrdlo šla ryba snadno dostat tam i ven. Jakmile se ocytla v cíli a zase mě viděla, dávala mi najevo, že má hlad a žebrala o jídlo.

Voda z vodovodu je pužitelná, ať už s chemií, nebo s na podzim nasbíranými olšovými šiškami. Jediná stačí na to, aby i v deseti litrech udělala záhnědu, moje akvárko vypadá jako plné čaje. Jde o poměrně přírodní vzhled vody, betta sama pochází z bažin, přirozenou dezinfekci i hnojivo. A já používám právě šištičky.

Květiny jsou tak trochu enigma. Někomu roste dobře ta, někomu zase ona. Doporučují se rychle rostoucí rostliny, mě ale v bettárku prospívá kryptokoryna (cryptocoryne wedtii green) a s ní se nějak drží jávský mech. Pak tam mám dva lysti mokřanky s douhými kořeny, které jsou na hladině. Výsledkem je docela dobře zarostá nádržka zároveň poskytující prostor pro plavání. a částečně i úkryty.

Prosím, dávejte do bettárka vždy alespoň jednu živou rostlinu. Možná budete muset zkoušet, protože ta první obvykle zahyne, ale vyplatí se to, rostlina patří k systému samočištění vody a v menším objemu vody je o to nezbytnější.

Tak a ještě zopakuji teplotu, která by neměla klesnout pod 20 stupňů, optimum je kolem 25 až 28 stupňů. Když ryba polehává na dně, bývá to znamením, že je jí zima, tak instinktivně pluje dolů, kde jsou tepoty stabilnější než na hladině. Tak tomu bývá v přírodě.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a deset