Černá loď

Napsal Morell Sunweaver (») 1. 7. 2020 v kategorii Všemožné povídky, přečteno: 260×

Záchranná výprava už trvala druhý měsíc a velitel, jakmile podle posledních hvězd na obloze zkontroloval polohu lodi, přikázal otočení. Elfská loď ztracená před půl rokem se nenašla. Pokud ji nenajdou během cesty zpátky, tak už nejspíš ne. Bílá loď se otočila od vycházejícího Slunce a zamířila domů. Vítr byl příznivý, ale mraky, které se začínaly kupit, byly předzvěstí deště.

Zkušený námořník ale věděl příliš dobře. Takhle se normální bouře nechová. Mraky se brzy zdály sahat až k hladině. Mlha. Její závoje obklopily loď rychleji, než do nich stačila vůbec vplout. Tohle bylo zlé, ještě horší, než v co mohli elfové na palubě doufat. Velitel všechny seřval, aby je přiměl se soustředit, i když na ně padla hrůza, zrovna jako na něj. Něco zlého bylo poblíž a on přikázal, aby povolili všechna lana, která napínala plachty. Pak se všichni schovali mezi sítě, náhradní plachty a jak jinak se dalo. Loď byla plná pátravých očí, ale na první pohled vypadala opuštěná. Loď nyní unášel proud a voda narážející o boky lodě byla to jediné, co slyšeli. Nikdo nevydal ani hlásku.

Vlhký vzduch jako by byl opravdu plný vody. Elfům připadalo, že se brzy snad začnou v té mlze topit, i když nejsou ve vodě. Tehdy se objevil ten černý stín, temnější než noc. Byla to ona, obávaná černá loď. Plula k nim, obrovská, že se okolo ní snad i obloha ztrácela. Mlha prořídla jako by chtěla dát elfům jasnější pohled na hrůzu všech moří. Obří a vysoká loď byla ztělesněním rozkladu v moři, skoro působila jako sestavená z kusů mnoha lodí z mnoha dob, srostlými dohromady korálem. Voda nebo snad vzduch proháněné všemožnými dírami zněly jako nářek tisíců ztracených duší a byl tam i smích zlé moci, která je věznila. Největší hrůzou byla bílá loď, ona loď elfů, kterou hledali. Plula věrně po boku velké lodi jako nevěsta následující ženich na neznámou svatbu. Poblouzněná bílá duše následující predátora, který si ji vedl někam, kde ji pohltí. Bílá loď vypadala mrtvě, jako hračka velké Černé lodi, která vypadala ještě mrtvěji, ale byla cítit zvráceným životem.

Snad to byla potěcha, nebo pomsta pro kterou Černá loď předvedla elfům ztracenou loď… nebo možná varování… obě lodě brzy zmizely v mlze a zůstala jen hrůza a stín v myslích elfů.

Mořský proud loď brzy vynesl z mlhy. Jeden z mladších námořníků vylezl ze svého úkrytu.

„Už abychom byli na míle od té prokleté lodi. Odpádlujeme.“

„Ne!“ Zamítl velitel.

„Musíme pryč!“ protestoval mladý elf.

„Čí více budeme utíkat, tím více nás to bude táhnout k té lodi. Musíme nechat moře, aby si v klidu odvedlo svou černou loď pryč. Ta mlha se nyní téměř nevzdaluje, ale pustí nás.“

Elf se chvěl, ale přikývl.

Velitel jim přikázal rozdělat oheň a jakmile v jedné z připravených nádob hořel, všichni se okolo něj shlukli. Tak si dodali trochu odvahy.

„Moře je zrádné,“ řekl velitel, když si ohřál ruce. „Lidé si kdysi mysleli, že ho ovládli. Když je moře přemohlo, elfové si mysleli, že vědí lépe… Oni všichni se ale mýlili.“

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a deset